Souvisí očista těla s přílivem nové energie a dobrým pocitem?

Lákají vás slunečné dny ven a jste plny energie? A nebo se naopak se citíte unavené a bez chuti do jakékoli činnosti? Myslíte, že při detoxikaci těla hraje roli psychika? Cítíte se ve svém těle dobře? Chtěly byste tělo nabít tou správnou pozitivní energii a zbavit ho nečistot, které se v něm během zimy a zamračených dní nastřádaly?

 Já zrovna procházím procesem očisty svého těla pomocí stravy a ráda vám ukážu, jak to dělám. Očista těla je, a vždycky byla, pro mě jeden ze způsobů, jak se cítit dobře taková jaká jsem, i bez vlasů.

V dubnu si celá naše rodina bohužel prošla čtyřtýdenním kolečkem předávání si nemoci. Náš syn dostal zánět průdušek a antibiotika a já, tím že mě moc potřeboval, jsem s ním trávila veškerý svůj čas. Dopadlo to tak, že jsem také dostala zánět průdušek a antibiotika. Pak onemocněl manžel a pak když už jsme byli všichni zdraví, syn onemocněl znovu. A já, protože jsem měla oslabenou imunitu, tak taky. Tentokrát už naštěstí bez antibiotik.

Uvědomila jsem si, že musím posílit svou imunitu a zbavit tělo následků antibiotické léčby. Očisty těla dělám každý rok, vždy na jaře a na podzim. A protože mi to v dubnu nevyšlo, rozhodla jsem se pořádně začít v květnu a hezky si dát tělo do pořádku před tím než začne období dovolených a prázdnin. Po dlouhé nemoci se také velmi zhoršil můj atopický ekzém a navštívily mě úporné kvasinky, což jsou mé hlavní důvody, proč očistu podniknout.

Vím, že na začátku může dojít ke zhoršení příznaků. A většinou se to také děje. Jsem unavenější a ekzém se zhorší. Může se to stát i vám. Ale po pár dnech je ekzém pryč a na dlouho a energie je taková, že mi stačí i méně spánku.

Jako první je třeba si očistu dobře promyslet. Vybrat si způsob, který mému tělu vyhovuje a při kterém se mé tělo netrápí. Vše záleží na tom, jak si očistu nastavím v hlavě. Pokud se totiž opravdu rozhodnu, že do změny stravy chci jít, musím si v hlavě nastavit, že to půjde a že to nebude problém. Pokud budu vědět, že například zvládnu tři dny jíst prostá jídla, dokážu si to živě představit a představa mě nijak netrápí, pak vím, že očistu v pohodě zvládnu.

Může se to zdát zvláštní, ale nastavení mysli je první a možná ten nejdůležitější krok pro úspěch detoxikace nebo i dlouhodobé změny stravování.

Pokud mám za sebou toto rozhodnutí a nejlépe i stanovený den, kdy začnu, je třeba si promyslet, jakým způsobem očisty těla stravou se chci ubírat. Vynechám maso? Sacharidy? Nebo naopak zvolím kombinaci potravin, které mé tělo pročistí v prvních dnech a pak najedu na mírnější režim? Budu chtít do své očisty zařadit i půst? Nebo půjdu ještě dál a zařadím i průplach střev?

doporučuji začít šetrně a laskavě ke svému tělu – nezpůsobit mu velký šok a neodradit ho od změny stravovacích návyků hned ze startu. Pokud si nenaordinuji půst, nikdy nehladovím. Nechci, aby mé tělo energii ztrácelo. Právě naopak! Chci ho očistit, aby mělo pořád spoustu energie, aby se zbavilo všech nečistot, usazenin, kovů z vnějšího prostředí a třeba také kvasinek ve vnitřních orgánech.

Odměnou nám bude také krásná pleť a jako bonus i pár ztracených kilogramů. To jak se tělo cítí uvnitř totiž poznáme i navenek. A když je vevnitř čisté a plné energie, máme i my krásnou pleť a energií záříme.

Obrňme se tedy spolu trpělivostí a přesvědčme své tělo a hlavně hlavu o tom, že to půjde.

Já začínám očistu první tři dny velmi prostými jídly:

Ráno pohanková kaše nebo vločky s rýžovým mlékem nebo vodou, přidám kokos pro dochucení a nezapomenu na lněné semínko pro dobré trávení. Pohanka posílí mé cévy a žíly, rýže dodá potřebnou energii a jednoduché sacharidy. Pohanku mohu nahradit i jáhlovou kaší nebo vločkami.

V poledne a večer na mě čeká mrkev s rýží. Jídlo se to podle názvu může zdát nudné. Je třeba ale myslet na to, že to jsou jen tři dny! A také na to, že si můžu mrkev a rýži pokaždé udělat trochu jinak.

Jednou s rýží tříbarevnou, jednou s indiánskou, jednou s parboiled. Mrkev mohu nechat jen dušenou, tak že je nasládlá, nebo ji mohu udělat dokřupava na pánvi na česneku nebo cibuli. Mohu ji nakrájet na kolečka nebo nastrouhat. A dochucení bylinkami, solí, pepřem se meze nekladou. Jídlo to tedy může být opravdu pokaždé jiné, jinak chutné a jinak barevné. Udělejme si ho hezké a příjemné. Pro ozvláštnění můžeme dodat i trochu citrónové šťávy. Velikost porcí je také neomezená. Takovéto jídlo mi dodá vitamíny díky mrkví i energii díky rýži.

Pokud potřebuji jíst i během dopoledne a odpoledne, vezmu si rýžový chleba.

V těchto třech dnech je hlavně potřeba hodně pít. Budete překvapené, kolik tělo vylučuje vody. Mám zkušenost, že už během těch tři dnů, ztrácí, díky ztratě přebytečné vody, která se v těle usazovala, na hmotnosti i objemu. A to je velmi příjemné.

Po třech dnech začínám přidávat další potraviny, zeleninu jako cukety, řepu, brokolici, květák. Přidám také vajíčko nebo rybu. Rýži jím jako hlavní přílohu ještě dva dny a snídaně zůstává podobná.

Po pěti dnech už je tělo krasně pročištěno a připraveno na celkovou změnu stravy. Další dny už zařazuji ostatní potraviny. Je dobré to dělat postupně, můžete tak zjistit i případné potravinové alergie. Vynechám lepek, maso, rajčata, brambory, cukr, mléčné výrobky. Lepek se usazuje všude v těle, mléko je velký alergen, živočišné produkty, hlavně tedy maso se usazuje ve střevech a cukr, ten nás překyseluje a navíc způsobuje závislost.

Samy uvidíte, co to s vašim tělem udělá.

Místo kravského mléka použiju kozí nebo rostlinné. Pro ženy nedoporučuji mléko sójové, obsahuje mužské hormony. Ostatní mléka libovolně.

Těstoviny i případné pečivo kupuji bezlepkové. Maso nahradím rybou, vajíčky a kozím sýrem.

Jídel je spousta, v teplých dnech vymýšlím různé saláty, v chladnějších griluju zeleninu a  ryby v troubě. A třeba grilovačka? Není problém, skvělá grilovaná zelenina – špíz z řepy, celeru a cukety a k tomu výborný pstruh nebo grilovaný sýr.

Ovoce jím to, které má méně cukru. Když mě honí mlsná, připravím si bezlepkovou verzi ovocného koláče bez přidaného cukru nebo raw zákusek.

Už po prvních dnech tělo začne pociťovat příliv energie a my můžeme být pyšné na to, že jsme to zvládly. Tělo je lehké, nezatížené, štíhlé. Pleť krásná, bezproblémová, hladká, zářivá. A jako bonus rafička na váze ukazuje nižší číslo a metr potřebujeme na problémové partie o něco kratší.:-)Tělo se cítí dobře a my vypadáme dobře.

Po měsíci takovéto stravy už tělo nepotřebuje cukr ani žádné umělé potraviny. Je jako znovuzrozené, jako nové a my nemáme potřebu se vracet ke starým návykům. A když nás náhodou přepadne chuť, i tak víme, co je pro naše tělo dobré a k čemu se vrátit.

K tomuto jídelníčku mě inspirovala a podporovatelkou mé první takovéto očisty byla průvodkyně žen a moje kamarádka, kterou najdete na Facebooku pod jménem Bylinkový Háj.

A také nesmím zapomenout ještě na jednu věc.

Očista těla je vlastně i očistou duše. Při dodržování zdravých návyků procházíme seberozvojem a zjišťujeme, že nekteré věci, které nás tížily, můžeme ze svého života svobodně vypustit.

A tak je to se vším, když se vnitřně cítíme dobře, vypadáme krásně a ta krása z nás září. A je jedno, jestli máme vlasy a nebo ne, záleží jen na tom, jak se cítíme uvnitř. Když se samy sobě líbíme, vyzařujeme to ze sebe a líbíme se i ostatním. A ti jsou s námi rádi.

A to je přece úžasné. Když zvládneme očistu, zvládneme i jiné věci. Dodá nám to sílu do běžného života.

Takže odpověd na otázku, jestli očista těla souvisí s přílivem nové energie a dobrým pocitem je ANO.

Pojďte do toho se mnou a přesvědčte se!

Já už mám své první tři dny očisty za sebou 🙂

Vaše Lucka

Lucie Schwarz
„Jsem spokojená žena i přesto, že žiju 20 let bez vlasů. Pomáhám lidem v podobné situaci, aby i oni měli dostatek sebevědomí a krásný a naplněný život.” Můj životní příběh si přečtěte zde >>