Máj, čas lásky? Čas nové energie a změn?

Co je pro vás první máj? Je to jen den v kalendáři a nebo ho vnímáte jako čas pro to, být se svými blízkými a třeba i čas pro darování lásky jim i sama sobě? Jen to pro vás jen první máj a nebo celý květen?

Já sama mám květen jako jeden z neoblíbenějších měsíců v roce. Mám na květen krásné vzpomínky už od dob prvních lásek. Je to pro mě měsíc provoněný rozkvetlými stomy a květinami, měsíc růžově kvetoucích stromů a žlutě barevných luk. Příroda je krásně svěže jarní, všechno kolem je zařivě zelené a stromy i keře hrají těmi nejhezčími zářivými barvami.

Jedna vzpomínková

Každý dubnový den se dívám z oken našeho bytu na stromy kolem a sleduju jak se mění, jak se ukazují první malinké lístečky a čekají na první teplé dny, aby se mohly rozvinout. Pak najednou příjde den, a to bylo minulý týden v úterý po Velikonocích, kdy jsou stromy už celé zelené a já z našeho okna vidím jen je a to co je za nimi je schováno jejich zelenými listy.

Mému synovi se to moc nelíbí, nemůže totiž už sledovat z okna auta a popeláře. Já cítím příval energie. A vím, že teď na jaře mám tu energii věnovat hlavně sama sobě a času se svou rodinou.

Myslím, že vždy, aby přišlo něco nového, musí něco starého odejít a tak vnímám tento čas, jako příležitost pro to zbavit se starého a nepotřebného a vpustit si do života něco nového a krásného. A to jak doma, tak v sobě samé.

Začínám vždy očistou bytu. Vždycky vyklidím skříně od věcí, které už nenosím a doma je nepotřebujeme a pustím je dál do světa. Dobrý pocit, z toho, že to, co prodám nebo daruji někomu jinému, kdo má o věci zájem a udělají mu radost, je prostě skvělý.

Kdysi jsem nad feng-shuei moc neuvažovala, ale teď vím, že když vyhodím z bytu nesloužící, staré a už nepotřebné věci, vpustím do bytu nový vánek a energii. A to nejen imaginárně, ale doslova, protože vždycky, když je to možné, tak otevřu okna a byt krásně vyvětrám. Cítím, jak se nám v bytě lépe dýchá a to jak opravdu fyzicky, tak psychicky.

Květen je pro mě vždy i měsíc změn a tak není náhodou, že většinou tento měsíc a nebo někdy už při prvních slunečných paprscích v dubnu, sahám po nové paruce. Nový rok, nový vítr, nový účes, zase trochu nová já.Jak už o mě asi víte, to že nemám vlasy vnímám jako součást svého života a nijak mě to neomezuje.

Právě naopak, v takových měsích, jako je květen, mi to dává jednoduchou možnost, jak trochu nebo i více změnit svůj vzhled. Myslím, že to každá žena občas potřebuje.

Květen je pro mě také měsíc, kdy se zamýšlím nad tím, co je dobré pro mé tělo i duši. A tak jako se zbavuji všeho nepotřebného v našem bytě, tak čistím i sebe sama. Čeká mě ženský tanec, u kterého se uvolním a nabiju tolik potřebnou ženskou energií a čeká mě také celková očista těla. Kdyby se vám do takové očisty chtělo se mnou, sledujte můj blog, v příštím článku vám napíšu postup a kroky, které podnikám a mám už odzkoušené, že fungují.

Pro někoho je to začátek jara, pro někoho je květen čas očisty, změn a přijímání nových výzev, tak jako pro mě. Každopádně, je to příležitost, jak zase trošku vylepšit svůj život. Využijme ji a užívejme si té krásné rozkvetlé přírody, která nám k tomu dává nádhernou energii a možnosti!

Pojďme spolu alespoň trošku rozkvést! Protože, když jsme spokojené my, je spokojená i naše rodina a lidé kolem nás! 🙂

Krásné dny,

Vaše Lucka

Lucie Schwarz
„Jsem spokojená žena i přesto, že žiju 20 let bez vlasů. Pomáhám lidem v podobné situaci, aby i oni měli dostatek sebevědomí a krásný a naplněný život.” Můj životní příběh si přečtěte zde >>