Hledáte způsob, jak bez vlasů žít tak, aby vám nechyběly? 

Uvidíte, že i bez nich můžete krásně žít a život si užívat. 

Podívejte se na moje běžné ráno!

Možná máte strach, že už se nebudete cítit krásná a obáváte se reakcí svého okolí.

Uvidíte, že můžete plnohodnotně žít tak, jako byste vlasy měla a ztrátou vlasů se už netrápit!

Jmenuji se Lucie Schwarz a už více než 22 let nemám vlasy. Přišla jsem o ně z důvodu alopecie stejně tak jako o obočí a o řasy.

Jsem spokojená žena, manželka, maminka, cestovatelka a žena ve všech rolích, jak už to my ženy v životě máme. Žiju život, jaký chci žít a to že nemám vlasy mi není v životě žádnou překážkou.

Moc ráda vás provedu tím, jak to dělám!

5týdenní on-line kurz

Chci, abyste si nemusely projít všemi překážkami, kterými jsem si prošla já.
Chci vám pomoci předejít nepříjemným situacím v kontaktu s lidmi.

A pokud už se v nich ocitnete, inspirovat vás v tom, jak si s nimi poradit.

Co získáte?

5-týdenní on-line kurz, kde Vás postupně provedu aspekty života bez vlasů.

Společné povídání, prožívání, uvědomnění, praktické tipy a inspirace do vašeho života.

Najdete v něm porozumnění, pochopení, sdílení a laskavý přístup ženy, která si prožila to samé, co teď prožíváte  vy.

Každý týden budete mít k dispozici poznámky k tématu, které si budete moci stáhnout a vytisknout, pokud budete chtít.

Čekají na Vás také fotografie z mého života, které se daného tématu týkají.

Ve videích mě uvidíte pokaždé jinak - bez vlasů, s parukami kratšími i delšími, vlnitými i rovnými a pokaždé s jiným líčením. 

Co vás konkrétně čeká?

 • Poznáte můj příběh a to, proč jsem se rozhodla o tom, že nemám vlasy mluvit veřejně. Řekneme si o důvodech ztráty vlasů. Povím vám také o pravděpodobné příčině mé alopecie. A hned v prvním videu vás čeká první povzbuzení ve formě malého překvapení. Ode mě pro každou jednu z vás.
 • Řeknu vám, jak vybrat paruku, na co si dát při výběru pozor a prozradím vám všechna kritéria, podle kterých si vybírám paruky já. Samy poznáte, jak si můžete nošení paruky užívat a že se v ní můžete cítit krásná a sama sebou.
 • Ukážeme si jak vytvořit na paruce účesy a jak o ni správně pečovat.
 • Naučím vás, jak se nalíčit na den i večer pokud nemáte obočí a řasy, tak aby to nebylo poznat a abyste se cítila komfortně. Čekají vás tři videa, kde si v prvním ukážeme přirozené denní líčení a v druhém večerní líčení, kde hraje hlavní roli výrazná rtěnka a ve třetím  si krásně zvýrazníme oči. Prozradím vám, že řasy si lepit nebudeme, protože to nebude vůbec  potřeba.
 • Povím vám, jak si poradit s parukou nebo bez ní na dovolené, při sportu, na festivalu nebo i na obyčejné procházce, když hodně fouká vítr. A nezapomeneme ani na svatební přípravy.

Pak..

 • Rozebereme typy lidí, se kterými se můžete setkat. Od těch, kteří vědí, že vlasy nemáte a chtějí vědět proč, přes ty, kteří to vědí, ale nezajímá je důvod až po ty, kteří mohou mít reakce pro vás nepříjemné. Probereme, jak můžete jednotlivé situace a typy lidí reagovat a jak s těmito lidmi komunikovat.
 • Budeme se věnovat tomu, jakým pocitům můžete při vypadávání vlasů čelit. Smutek, zoufalství, pocit bezvýchodnosti, méněcennosti, lhostejnosti a další nepříjemné pocity. Poradím vám jak se s nimi můžete vyrovnat.
 • Vám poradím, jak partnerovi sdělit, že vlasy nemáte nebo že vám padají, jak se s tím ve vztahu srovnat a prozradím vám, jak na to, že nemáte vlasy reagují děti..

A nakonec..

 • Vám ukážu, jak se cítit žensky i bez vlasů, jak relaxovat a jak se udržet v dobré psychické i fyzické kondici a užívat si své koníčky. Čeká vás spousta inspirace, jednoduchých kroků, které můžete vnést do svého každodenního života, abyste se cítila lépe a sama sebou.

A co o mě a mém on-line kurzu říkají diváci?

Lucka je svým vlastním příběhem inspirativní. Zcela přirozeně sdílí svoje zážitky a poznání. Ukazuje, že spokojenost ženy netkví v tom, jak vypadá, ale jaká se cítí být uvnitř. A když to své vnitřní světlo rozzáří navenek, je úplně jedno, že nemá vlasy. Sama jsem trpěla částečnou alopecií a vím, jak jsem se cítila hrozně, když jsem začala nosit paruku. Určitě bych byla v té chvíli ráda, kdybych měla někoho, kdo zažíval stejné pocity a ukázal mi jak se s tím vyrovnat. Tím jak je Lucka otevřená, mi její vyprávění pomohlo i v mojí současné nelehké životní situaci, kdy se vyrovnávám s nevěrou partnera. I když už mi dávno vlasy narostly, díky ní jsem si opět připomněla, jak je důležité být sama sebou a mít se ráda. Dělat věci, které ženu naplňují a činí být šťastnou. Je mi inspirací nic nevzdávat.
Kateřina KrumphanzlováZabývá se pozitivním myšlením. Pomáhá najít ženám cestu, jak být spokojené. www.katerinakrumpi.cz
Lucinka je má starší sestra, dělí nás 3,5 roku. I přes takové to běžné dětské vzájemné zlobení a naschvály, musím říct, že pro mě už od malička byla velkým vzorem. Vždy jsem velmi obdivovala její bezprostřednost, to, že je pořád pozitivní a usměvavá a díky tomu oblíbená mezi lidmi. Jsem stydlivější, uzavřenější člověk a proto mě svou povahou inspirovala k tomu, že není třeba bát se komunikovat s lidmi a sedět jen tak v koutě. Když Lucince vypadly vlasy, bylo mi v té době devět let, a v tak nízkém věku jsem ještě nevnímala, jak velký dopad to může mít na její psychiku i fyzickou stránku. Až v dospělosti, a především teď jako maminka, si uvědomuji, jak to muselo být těžké a co vše musela prožívat. Ale zajímavé je, že když si zpětně vzpomínám, nedávala najevo, co to pro ni znamená. Krátkou dobu poté, co jí vlasy vypadly, jela se školou na lyžák, s šátkem, mezi další děti v pubertálním věku. O prázdninách jsme pak jeli s rodiči k moři a tam už se koupala jen v kloboučku. Až teď si uvědomuji, jak odvážná byla a postavila se, vlastně okamžitě, k výzvám, co jí život se zbytky vlasů/ bez vlasů, přinesl. A to jako dvanáctiletá dívka. A taková je od té doby pořád, stále se staví novým a novým výzvám v životě, přijímá je a nebojí se je překonávat. Stále se učí a rozvíjí se. Pro mě se vlastně nic nezměnilo, ať už s vlasy nebo bez, pořád je pro mě vzorem a inspirací. Proto Vám doporučuji tohoto videoprůvodce, protože vím, že se Lucinka může stát svým životním příběhem inspirací také pro Vás. Najdete zde spoustu praktických, ověřených rad a také psychickou podporu, kterou využijí, podle mého názoru, nejen lidé bez vlasů. Své zde najdou všichni lidé, kteří o sobě nějakým způsobem pochybují a nevěří si, ať se to týká vzhledu nebo vztahů a komunikace s lidmi.
Barbora Bajgarovásestra, dvojnásobná maminka, HR specialistka
Lucinka je pro mě ztělesněním jemné, ženské energie a podporující esence, a tak jsem velmi vděčná za to, že se rozhodla pomáhat ostatním bezvlasým ženám. Vnímám totiž, že její videokurz a vše, co ve videích sdílí, může znamenat pro ženy řešící úbytek a vypadnutí vlasů velmi mnoho a doslova být záchytným bodem jako maják pro ztracené lodě na moři. Život mě naučil, že nemusím být na vše sama, nemusím vždy dělat hrdinku, co vše zvládne levou zadní a že sdílení našich trápení může být velmi léčivé. A je v pořádku si v určité životní etapě říci o pomoc a přijmout ji. Lucinka předává v kurzu samu sebe, svůj životní příběh a autentické zkušenosti, protože si tím vším sama prošla a vlastní prožitek je podle mě to nejvíc, co můžeme v životě zažít. Nechte se proto opečovat Lucinkou, její podpůrnou náručí a věřím, že se vám půjde životem lehčeji a moc vám i já sama držím na této cestě palečky.
Veronika VykusováŽena, manželka, maminka a plynoucí tvůrkyně svého života, který miluje žit a také průvodkyně plodností, inspirující svým příběhem ostatní, zejména ženy toužící po miminku, které nepřichází. www.vsesouvisisevsim.cz
Lucku znám už od dětství. Znám ji jako holku s krásnými dlouhými vlasy a znám ji jako člověka, který si prošel tím nejtěžším obdobím v jejím životě již v brzkém věku. Pamatuji si, když Lucka poprvé přišla s parukou. Tehdy to ještě byla krátká světlá nepříliš propracovaná paruka. V průběhu času si dodala odvahy a zkoušela jiné barvy a délky až nakonec pochopila, že tento její hendikep může mít vlastně spoustu pozitivního a že si může každý styl, barvu i délku užívat. Nedokážu si představit nikoho povolanějšího na tuto problematiku než ona. Vím, že to pro ni nebylo lehké a ve svém životě musela mnohdy bojovat s ne vždy hezkými reakcemi okolí. K tomuto projektu a pomoci ostatním se dlouho odhodlávala a po mnoha měsících tvrdé práce a celoživotních zkušeností přináší ucelený manuál, rady a osobní zážitky, jak se vypořádat s životem bez vlasů. Jsem na ni hrdý a myslím, že tento průvodce může být mnohým velmi prospěšný.
Vladimír StaněkOděvní designér a kamarád, www.stinak.com

Přístup do členské sekce

Přístup do členské sekce vám zůstane navždy.

Videa

Videa, která se vám otevřou každou neděli.

Uzavřená

FB skupina

Společnost podobně naladěných žen

Moje podpora

Moje podpora a inspirace.

Živá vysílání

Pokud bude potřeba, odpovím na vaše otázky živě.

Bonusy

Krásné dárky ke kurzu.

Jak to bude v kurzu probíhat?

 • Každou neděli se Vám otevře další týden našeho kurzu a v členské sekci pro Vás bude připraveno 3-5 videí.
 • Na videa budete mít čas po celou dobu kurzu a k videím Vám přístup zůstane i po jeho skončení. Videa jsou 15-25 minutová, nezaberou Vám tedy moc času, ale zasejí semínko k přemýšlení nad tématem.
 • Po celou dobu kurzu pro Vás bude k dispozici uzavřená facebooková skupina, kde budu po celou dobu dodávat inspiraci a kde Vám budu k dispozici. Je jen na Vás, jestli se ve skupince zapojíte a nebo jen poplujete na vlně inspirace.
 • Během kurzu proběhnou podle potřeb zůčastněných žen živá vysílání, kde odpovím na Vaše otázky.
 • Během kurzu se Vám v členské sekci budou postupně odkrývat také bonusy.

Kdo Vás kurzem provede?

Jmenuji se Lucie Schwarz a jsem žena, která si plní své sny a žije život takový, jaký chce žít, i když, z důvodu alopecie, už více než 22 let nemá vlasy. 

Jsem autorkou projektů Život bez vlasů a Sebeláska s Bezvláskou.

Pomocí mých projektů podporuji všechny ženy, ty které vlasy mají, i ty, které je nemají, aby se cítily krásné, žensky, spokojené samy se sebou a aby se měly rády.

Miluju tanec, přírodu, sebepoznávání a ženské sdílení. Velmi se zajímám o vliv našeho přemýšlení na naše tělo a naše zdraví.

Představte si, že se ráno probouzíte, lehce se nalíčíte, upravíte a vyrazíte ven. Myslíte jen na to, jak vám to sluší a co vás ten den čeká. Na ulici se zdravíte s lidmi, muži po vás obdivně pokukují a vy se cítíte spokojeně. Máte na hlavě paruku, šátek místo vlasů nebo chodíte jen tak, bez vlasů  a vůbec vám to nevadí, vlastně na to ani nemyslíte.

Cítíte se sama se sebou dobře, spokojeně. Cítíte se žensky a krásně.

Přicházíte mezi kolegy a přátele a probíráte s nimi jejich a vaše denní témata. Bavíte se o dětech, práci nebo včerejším večírku a dobře se bavíte. Víte, že někteří vědí, že vlasy nemáte a někteří ne a víte, že je to takto správně. Mají vás rádi takovou jaká jste a vidí jen vás, vaši osobnost a vědí, že je jim s vámi dobře.

Cestou domů fouká velký vítr, ale to vás nerozhodí.

Doma začínáte plánovat dovolenou. Vyberete letos válení u moře nebo výstup do vysokých hor? Pojedete sami nebo s partou přátel? Víte, že i když nosíte paruku, s každou situací si poradíte.

To není jen sen, je to váš život.

 

Takto to mám já a ráda vám ukážu, jak to dělám.

Navíc...

Jako BONUS dostanete DÁRKY

1. dárek

Audioprůvodce Jak žít bez vlasů

Co získáte?

7 audionahrávek s tématy:

Vypadávání vlasů a příčiny mé alopecie

Pocity

Lidé okolo a jejich reakce

Partner a děti

Relaxace v životě

Audia jsou ve formátu mp3 a vy si je můžete pustit kdykoli a kdekoli se vám zachce, třeba i při řízení auta.

Audia jsou zkrácenou verzí videoprůvodce a jsou rozdělena tak, aby délka jednotlivých částí nepřesáhla 15minut.

Celková délka audií je 1,5 hodiny.

Hodnota tohoto bonusu je 300Kč a vy ho dostanete ZDARMA.

2. dárek

Záznam rozhovoru na téma

Jak žít naplno a pohodově s autoimunitním onemocněním

Rozhovor na téma alopecie a celiakie.

40-ti minutový rozhovor plný tipů, zkušeností, dobré nálady a inspirace, protkaný sebeláskou a rozhodnutími, které nám změnily život.

Uvidíte, že autoimunitní onemocnění nemusí být v životě žádnou překážkou.

A protože ráda dávám dárky, budou v členské sekci postupně přibývat další.

Tento on-line kurz má pro mě hodnotu nevyčíslitelnou. 

Chci ale, aby byl dostupný pro všechny ženy, které ho potřebují.

Obsahuje informace, rady a tipy, které jsem nasbírala za více než 20 let mého života bez vlasů. Od mých 13 let, kdy jsem byla dospívající dívka až doteď, kdy už jsem vdaná maminka úžasného chlapečka.

Kdysi jsem nepřemýšlela nad tím, že bych tyto mé zkušenosti předávala dále, ale dnes si myslím, že to má smysl.

Žijeme v době, která je někdy složitá a když vám k tomu ještě vypadnou vlasy, ocitáte se v těžké situaci.

A já vidím smysl v tom,  vám tuto situaci co nejvíce ulehčit a ukázat vám, že i bez vlasů můžete krásně a spokojeně žít. Dokonce tak, že vám nebude vadit, že je nemáte.

Možná vás teď napadají otázky:

Je jisté, že mi videoprůvodce pomůže se vyrovnat s pocity, které mám?

To jak se každý vyrovnává se svými pocity je velmi individuální. Záleží na našem momentálním rozpoložení a zkušenostech. Mohu vám ale potvrdit, že pokud na sobě budete chtít pracovat, budete se chtít cítit silněji, ženštěji i šťastněji a budete otevřené novým možnostem, videoprůvodce vám na vaší cestě pomůže.

Je tento videoprůvodce pro mě, když se cítím v pohodě a nemám jakýkoli problém mluvit s lidmi o ztrátě vlasů?

Ano, tento videoprůvodce může být přinosem i pro vás. Můžete zde objevit informace a tipy, které pro vás budou nové a nevyzkoušené a které určitě stojí za to.

Na jaké typy paruk je zaměřena praktická část o parukách?

Při tvorbě videoprůvodce jsem vycházela výhradně z vlastní zkušenosti, a předávám pouze informace
mnou osobně ověřené. Já nosím paruky syntetické, žehlitelné, a tak je praktická část zaměřena hlavně na ně. Najdete v ní však rady týkající se péče o paruky všeobecně.

Je líčení určené pouze pro ženy, které nemají obočí a řasy?

Ne, je určeno pro všechny ženy, které se chtěji naučit se jednoduše a krásně nalíčit. V líčení nepoužívám řasenku, ale vy ji můžete použít jako tečku na závěr.

Když mi vypadly vlasy, nevěděla jsem vůbec, co to pro mě bude znamenat a co mě čeká. Kdyby mi to tehdy někdo ukázal nebo bych věděla, že je na tom někdo podobně jako já, moc by mi to pomohlo. A nejen mi, ale i mé rodině.

Já už jsem si to všechno zažila a proto, jsem pro vás připravila tento on-line kurz.

Abyste vy nemusely.

A až vyjdete ven, budete vědět, jak reagovat a budete se u toho cítit dobře.

Brány kurzu jsou nyní zavřené, ale otevřou se na podzim roku 2021.